Zaslony

Zaslony

Zasłony to materiał o odpowiednich rozmiarach, który stanowi barierę ochronną na okno przed światłem zewnętrznym wnikającym do pomieszczenia oraz pełni również funkcję dekoracyjną. Zwykle wieszane są na karniszach. Te spełniające funkcje dekoracyjne mogą być dodatkowo spięte, podszyte, odpowiednio wykrojone. Niekiedy zasłony korzysta się również do zasłaniania drzwi.

Do szycia zasłon stosujemy takie materiały jak: bawełnę, len, jedwab, satynę, wiskozę. Do wnętrz specjalistycznych, takich jak hotele, restaurację, sale kinowe i teatralne, stosuje się tkaniny specjalistyczne np. trudno zapalne lub całkowicie nieprzepuszczające światło.

Zasłony wpływają na styl wnętrza, zmienia je,odpowiednio dekoruje, dlatego to ważny dodatkiem podczas urządzania pomieszczenia.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie zasłony zarówno nowoczesne, jak i klasyczne. Nadają się one do każdego rodzaju pomieszczenia – salonu, sypialni, bioenergoterapia poznań jadalni, pokoju dziecięcego. Nadają one niepowtarzalny wygląd wnętrz, nadają mu indywidualny charakter.

Artykuł napisany przez: